fbpx

Glamping nakvynė Jūsų išskirtiniam nuotykiui gamtoje

Ar teko kada girdėti žodį glamping? Ne? Jis yra susijęs su stovyklavimu. Šiandien Jums papasakosime, kas tai yra ir kodėl glamping palapinė verta išbandymo net ir žmonėms, nemėgstantiems nakvoti palapinėse.

Glamping: kas tai?

Pati sąvoka „glamping“ susideda iš dviejų žodžių „glamorous“ ir „camping“. O tai išvertus iš anglų kalbos reiškia „prabangus stovyklavimas“. Taigi, iš pavadinimo jau galima nuspėti, kas tai yra.
Įdomus faktas: šis apibūdinimas yra pakankamai naujas – tokį stovyklavimo būdą imta vadinti glamping maždaug 2006 metais, o į Jungtinės Karalystės žodyną jis buvo įtrauktas tik 2016, nors pati idėja yra žinoma jau kiek seniau.
Glamping sujungia nakvynę gamtoje, stovyklavimą su patogumais ir komfortu. Tai – puiki atostogų ar nakvynės alternatyva tiems, kurie nori pasimėgauti gamta bei ramybe, tačiau nenori apsikrauti rūpesčiais, kaip stovyklavimo vietos paieškos ar inventorius, jų nežavi mintis apie miegmaišį ar tiesiog norisi patogumo.

Glamping privalumai

Bene svarbiausia priežastis, kodėl glamping tapo toks populiarius pastaraisiais metais, tai galimybė stovyklauti ir praleisti laiko gamtoje praktiškai bet kuriuo metų laiku. Jums nereikia laukti vasaros, nerimauti dėl staigiai pasikeisiančio oro ar staigiai prapliupusio lietaus (juk puikiai žinom, kokios įnoringos vasaros Lietuvoje). Yra tokių glamping palapinių, kurios būna net ir apšildytos, tad išvyka ar nakvynė gamtoje įmanoma ir žiemos metu.
Nusprendę išmėginti glamping, Jūs miegosite ant lovos, Jums nereikės kęsti nepatogaus miegmaišio ar nelygios žemės, tačiau galėsite mėgautis naktim po žvaigždėtu dangumi ir gamtos ramybe. Taip pat, neretai glamping palapinių yra įrengtas dušas bei tualetas. Prispyrus reikalui nereikės lįsti gilyn į mišką. O jei vonios kambario nėra pačioje palapinėje, glamping vietoje dažniausiai bus įrengti dušai su karštu vandeniu.
Didelis privalumas yra ir tai, jog Jums nereikės susipakuoti didžiulės mantos kaip ruošiantis į klasikinį stovyklavimą: palapinės, miegmaišiai, skirtingi drabužiai, žibintuvėlis, indai skirti stovyklavimui ir būtinai kažkas, ką pamiršite. Kadangi nuo Jūsų pečių nukrenta visi šie organizaciniai darbai bei papildomas stresas, glamping puikiai tinka ir šeimoms. Juk su vaikais reikia gerokai daugiau daiktų!
Žinoma, glamping skirtas ne tik šeimoms, bet ir puikus būdas pabėgti nuo kasdienybės dviese ar paiškylauti su būriu draugų!

Glamping palapinės

Glamping tinkamų palapinių įvairovė milžiniška. Nuo kupolo iki palapinės medyje. Išradingumui ribų nėra. Kiekvienas tipas turi savo privalumų bei savitumo. Štai vietos Lietuvoje, kur galite apsistoti išskirtinei nakvynei bei išmėginti unikalias glamping palapines.

Gazeba

Gazeba – tai paviljono stiliaus pavėsinė ar palapinė. Gazebos itin populiarios Balio saloje, gaminamos iš bambuko bei yra pritaikytos nakvynei šiltuoju metu laiku.
Dėl nakvynės gazeboje Jums tikrai nereikės vykti į Balį! Išskirtines atostogas su egzotišku prieskoniu galite susikurti Karklėje. Karkelback 409 sodyba yra įsikūrusi beveik ant Olando kepurės skardžio, vos 90 metrų atstumu nuo paplūdimio.
Gazebose įrengtos lovos su patalyne, apšvietimas bei spintelės susidėti daiktams. Tualetas, dušas, virtuvėlė su pilna įranga bei indais yra visai šalia sodybą aptarnaujančiame name. O sutarę su šeimininke, pusryčius galite gauti tiesiai į Jūsų gazebą.
Karkelback sodyba puikiai tiks tiek ramių atostogų išsiilgusiems, tiek veiklos trokštantiems poilsiautojams. Jūs galite mėgautis mišku, ilgais pasivaikščiojimais, dviračiais ar tiesiog bangų ošimu. Arba išmėginta kažką naujo, kaip skrydis parasparniu. Čia rasite tai, ko Jūsų širdis geidžia!

Jurta

Jurta – tai stepių klajoklių būstas. Tradicinė jurta yra apskritimo formos, karkasas medinis, o pati palapinė apdengiama avies vilna.
Kadangi vilna gerai apsaugo nuo šalčio, jurtoje galite gyveni ištisus metus! Pasijusti tikrais stepių klajokliais bei pabūti arčiau gamtos Lietuvoje galite netgi trijose vietose.
Jurtų kaimas Kelmės rajone yra įsikūręs miške, prie pat ežero. Ši nakvynės vieta puikiai tinka tiek norintiems pabūti dviese, tiek šeimoms su vaikais ar netgi nedideliam draugų būriui.
Įdomus faktas: avies vilna, kuria yra dengiamos jurtos, turi savotišką kvapą. O štai jurtų kaimo šeimininkui pavyko juo atsikratyti. Tiesa, jis neišduoda kaip, tad teks įsitikinti patiems.
Dar viena nuostabi vieta yra Birštone. Ant Verknės upės kranto įsikūrusi VasaRojaus Jurta. Nakvynei vietos užteks keturiems žmonėms. Jurtoje yra visi patogumai: tualetas, dušas, virtuvė. Taip pat yra laužavietė jaukiems vakarams, kur galėsite pasiruošti maisto. Mėgstantiems laiką leisti aktyviai, patiks tinklinio aikštelė, o vaikus pradžiugins sūpynės bei žaidimų vieta. Už papildomą kainą galite atsipalaiduoti kubile ar pirtyje, o sezono metu paplaukioti baidarėmis.
Išbandyti nakvynę jurtoje galite taip pat ir Kretingos rajone esančioje jurtoje šalia Minijos upės. Ji pritaikyta iki trijų asmenų nakvynei. Jurtoje įrengta virtuvėlė ir romantiškas apšvietimas žvakėmis. Šiuo metu tualetas įrengtas lauke, taip pat ir dušas, kuris veikia šiltuoju metų laiku.
Ši vieta – tai puikus pabėgimo į gamtą planas, kur būsite vieni, mėgausitės ramybe ir klausysitės tylos. Svajotojai galės suptis jiems paruoštame hamake, o aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai užsisakyti plaukimą baidare.

Geo kupolai

Geo kupolas – tai ateities architektūra. Statinys išsiskiria savo stiliumi bei turi daug panaudojimo sričių: oranžerija, pirtis, uždanga baseinui ar net šiltnamis. Ir, žinoma, unikali glamping palapinė.
Asalnų kupolas Ignalinos rajone yra įsikūręs tikrame gamtos lopšyje. Šalia yra miškas, ežeras bei upė. Šis kupolas tikra romantikų svajonė – naktį praleisite po žvaigždėtu dangumi, atokiau nuo stovyklavietės. Tai – puiki vieta ramiam poilsiui dviese.
O jei norisi daugiau veiklos, Asalnų stovyklavietė tikrai turės, ką pasiūlyti! Čia rasite daugybę papildomų pramogų. Galite išsinuomoti valtis, pasiplaukioti ežere, pailsėti pirtyje ar kubile bei sužinoti kažką naujo ekskursijose. Netoliese yra ir Aukštaitijos Nacionalinis parkas, kuriame rasite dar daugiau pramogų. Tad nuobodžiauti neturėsite kada!

Palapinė medyje

Palapinė medyje skamba neįtikėtinai, tiesa? Tačiau Barkeliuose, Kretingos rajone tikrai galite pernakvoti medyje! Ši vieta idealiai tinka porai, norinčiai pasimėgauti buvimu kartu.
Nakvynė medyje – tikrai įspūdinga patirtis. Jūs miegosite 3,5 metrų aukštyje su turbūt įsimintiniausiu saulėtekiu ar saulėlydžiu. Šalia esančios žirgų ganyklos suteiks panoramai laukinės gamtos įspūdžio.
Šalia palapinės tai pat yra įrengta terasa bei hamakas. Už papildomą mokestį galėsite atsipalaiduoti ofūro vonioje, kuri taip pat yra medyje.

Išsamiau apie visas šias vietas ir dar daugiau galite rasti mūsų tinklapyje, skiltyje „Daugiau nei palapinės“.