Jurta VasaRojus. Mūsų nakvynė stepių klajokių būste

Jurta Lietuvoje mums buvo džiugus atradimas. Visada egzotiškai atrodžiusi nakvynės vieta kėlė smalsumą – koks jausmas būnant viduje, ar tikrai nesušalsime, ar bus jauku, o kaip gi patogumai… Prisipažinsime – sąmoningai apsilankymą jurtoje VasaRojus planavome ne vasarą, o būtent vėsiuoju metų laiku. Juk šis kilnojamas būstas yra puikiai pritaikytas atšiauriems orams. Išbandėme, laaaabai patiko, tad savo nakvynės patirtimi jurtoje VasaRojus dalinamės su jumis.

Kuo ypatinga nakvynė jurtoje

Visų pirma, paminėsime, kad jurta – tai tradicinis Vidurinės Azijos stepių klajoklių būstas. Jis dar vadinamas palapine ir yra pritaikytas klajoklių gyvenimo būdui, t.y. būstas yra kilnojamas. Jurta ypatinga tuo, kad yra itin gerai pritaikyta atšiauriam orui. Ji yra apšiltina avies kailio veltiniu, tad apsistoti galima ištisus metus. Dar vienas išskirtinis jurtos bruožas yra jos apvali forma bei stogo viršuje esanti anga, pro kurią patenka šviesa. Nesijaudinkite, anga yra sandari, o jurtos viduje yra krosnelė. Vos užėjus į vidų, iš karto pasijutome lyg kažkur toli nuo Lietuvos.

Jurta su patogumais

Nors tradicinis Vidurio Azijos būstas, tikėtina, yra paprastesnis, tačiau jurta VasaRojus – tai lyg nedidelis namelis su visais patogumais. Jos plotas yra apie 50 kv.m, tad puikiai tinka ir porai, ir šeimai su vaikais. Net nesitikėjome, kad viduje bus taip maloniai šilta, o šiluma dėl puikaus avies vilnos apšiltinimo išsilaikys taip ilgai. Šilumą skleidė itin lengvai prižiūrima granulinė krosnelė, o apšvietimas lemputėmis pripildė jurtą jaukumo. Viduje buvo ne tik WC bei dušas su karštu vandeniu, bet ir šildomos grindys, rankšluosčiai, taip pat ir higienos priemonės. Nors, apsistoję jurtoje VasaRojus, mintimis nukeliavome pas Vidurio Azijos klajoklius, bet pati nakvynė buvo labiau ne klajokliška, o primenanti patį puikiausią komfortišką namelį.

Maisto gaminimas jurtoje

Jei jaudinatės, kad gaminti maistą gali būti iššūkis (juk tai klajoklių būstas) – nesijaudinkite. Ši jurta įrengta su virtuve, visais indais, mini šaldytuvu ir net karštu vandeniu. Mielosios jurtos šeimininkės savo svečiais labai rūpinasi, tad viduje radome ir geriamo vandens, kavos bei arbatos. Šį kartą gaminti lauke, prisipažinsime, patingėjome, bet norintiems grilinti, yra ir lauko kepsninė, malkos, ir net pavėsinė.

Ką veikti jurtoje

Jurta VasaRojus yra ta vieta, kur veiklos turėsite apsistoję visais metų laikais net ir pačiu prasčiausiu oru.

  • Atsipalaiduokite netoliese esančioje pirtyje;
  • Leiskite vakarą šiltai prie krosnelės;
  • Mėgaukitės gaminimu lauke vasarą;
  • Išbandykite plaukimą Verknės upe baidarėmis;
  • Mėgaukitės ryto kava ar arbata terasoje ant Verknės upės kranto;
  • Praleiskite vakarą su knyga arba žaisdami stalo žaidimus;
  • Lėtai leiskite dieną besisupdami supynėse;
  • Mėgaukitės ramiu poilsiu gamtoje.

Vaikai ir augintiniai

Jurta yra puikus pasirinkimas poilsiui ne tik poroms, bet ir šeimoms su vaikais. Jiems yra papildoma išskleidžiama sofa-lova, tad tilps visa šeima. Nors specialių pramogų šalia vaikams nėra įrengta, tikime, kad nakvynė tokiame ypatingame būste paliks įspūdį ir vaikams.

Iš anksto susitarę, į jurtą atvykti galite ir su tvarkingais augintiniais.

Ką svarbu žinoti

Jurta VasaRojus yra skirta ramiam poilsiui. Teritorijoje šalia yra kupolai, kurie taip pat nuomojami, tačiau kiekvienas būstas turi pakankamai privatumo.

Iš anksto susitarę, į jurtą atvykti galite ir su tvarkingais augintiniais.

Informacija ir kontaktai

Peržiūrėti informaciją apie nakvynės vietą ir susisiekti su savininkais galite nakvynės vietos aprašymo puslapyje

Plačiau

Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti