Kupolas nakvynei su šeima ar draugais. Mūsų nakvynės patirtis VasaRojaus Didžiajame Kupole

Kupolai nakvynei gamtoje dažniausiai pritaikyti porai ar šeimai su mažais vaikais. Tačiau juk būna, kad tokioje įdomioje vietoje norisi apsistoti su draugų pora ar pvz. merginų savaitgaliui, tiesa? Tam puikiai tiks VasaRojaus Didysis Kupolas, kuriame nakvynę išbandėme ir mes. Lankėmės birželio pradžioje, kai pagaliau atėjo vasara. Dieną buvo saulėta, o vakare buvo pakankamai šilta, tad gana ilgai vakarojome prie kupolo.

Kuo ypatinga nakvynė kupole?

Nakvynė šiame kupole, tai lyg stovyklavimo gamtoje ir namelio patogumų derinys. Vien jau pati kupolo konstrukcija yra ypatinga. Dalis jo yra uždengta, o dalis skaidri. Skaidrioji dalis atsukta į pievą, pro ją iš dalies matosi Mažieji Kupolai, tačiau jie yra nusukti į medžių ir upės pusę. Taip pat dalis skaidriosios dalies yra ir kupolo viršuje, tad gulint lovoje, matosi dangus. Kupolas yra poilsiavietėje, kuri puikiai prižiūrėta, skirta ramiam poilsiui, tad mėgavimusi gamta tai viena iš vietų, kurią tikrai rekomenduojame. 

O kaip visi patogumai kupole

Išties nustebino, kaip puikiai pritaikytas kupolas nakvynei – jauku, erdvu ir viskas apgalvota. Jis yra itin gerai apšiltintas, tad tinkamas nakvynei visus metus. Tiesa, visgi, tai nėra namelis, tad vėsiuoju metų laiku gali tekti papildomai pasikūrenti paryčiais. Bet tam viduje įrengta granulinė krosnelė, kuria labai paprasta naudotis. Kupole taip pat nėra kondicionieriaus, nes norėta išlaikyti daugiau natūralumo. Jo dalis langų atsidaro ir jie sudėti taip, kad juos atidarius oras judėtų. Mes buvome apsistoję vasaros pradžioje, naktys jau buvo šiltos, tad viršuje net atsidarėme langus. Saulėtą vasaros dieną kupolas, tikėtina, šiek tiek prikaistų dienos metu, tad norėtųsi daugiau laiko leisti lauke.

Viduje įrengtos 2 miegojimo erdvės. Viršuje, lofto tipo erdvėje yra dvigulis čiužinys ir dvigulė sofa-lova. Svetainėje dar viena sofa-lova. Šiame kupole patogiai apsistoti gali iki 6 suaugusiųjų, tad didesnėms šeimoms ar mini draugų susibūrimui tikrai puiki vieta. Jame esanti svetainė taip pat gana erdvi, joje radome porą sėdimų pagalvėlių. Iš karto norėjosi prisėsti, tą ir padarėme. Pro kupolo skaidriąją dalį žiūrėjome į medžius ir vienbalsiai nusprendėme, kad būtų labai smagu čia šnekučiuotis su draugais, žaidžiant stalo žaidimus.

Šiame kupole taip pat yra ir vonios kambarys, o jame net ir plaukų džiovintuvas, tad kaip ir minėjome, beveik kaip namelis :)

Kaip dėl maisto gaminimo

Kupolo viduje taip pat yra ir mini virtuvėlė su visais indais ir įrankiais gaminimui. Šalia ir valgomojo stalas. Šeimininkės tikrai rūpestingos, tad radome ir kavos, arbatos, medaus, aliejaus, druskos bei pipirų. Rodos, smulkmenos, bet kai važiuoji atostogauti, taaaaip patogu, kaip apie jas pasirūpinta. Iš čiaupo bėgantis vanduo nėra pritaikytas gerti, tačiau viduje radome 5L geriamo vandens ir dar panašiai tiek atsargai. Šis kupolas nakvynei taip pat turi savo privatų kiemelį šalia, jame paruoštas stalas su kėdėmis ir kepsninė su malkomis, grotelėmis bei iešmais. Belieka tik pasirūpinti maistu grilinimui.

Ką veikti VasaRojaus Didžiajame kupole

Ši vieta mums patiko dėl to, kad gali ir ramiai leisti laiką, ir susiplanuoti įvairių aktyvesnių veiklų:

  • Vietoje nuomojamos baidarės, šalia teka Verknės upė, o šeimininkės puikiai patars dėl maršrutų;
  • Susipažinimui po apylinkes galima taip pat vietoje išsinuomoti mechaninius arba elektrinius dviračius. Taip pat ir elektrinius paspirtukus;
  • Poilsiavietės teritorijoje taip pat yra pirtis, tad iš anksto susitarus, tai puiki mintis atsipalaidavimui. Kubilo prie šio kupolo nėra ir papildomai šiuo metu jis nėra atvežamas;
  • Priešais kupolą medžių paunksmėje pakabinti hamakai, sūpynės, ten labai gera būti saulėtą dieną;
  • Tarp medžių yra įtempta ir guma, jei norėtumėte pasipraktikuoti pusiausvyros pratimus. Šeimininkės minėjo, kad ateityje planuoja įrengti ir daugiau lauko veiklų.

Vaikai ir augintiniai

Kupolas nakvynei tiks tiek turintiems mažų vaikų, tiek ir augintinius. Vaikai iki 2 metų priimami be papildomo mokesčio, tiesiog reikėtų apie juos pranešti prieš atvykstant. Specialių miegojimo vietų ar maniežų vaikams įrengta nėra, tad tuo reikėtų pasirūpinti savarankiškai. Kol kas nėra ir specialių laipynių ar kitų pramogų vaikams, tačiau, aplinkui gana daug erdvės vaikščiojimui ir žaidimams.  

Augintiniai taip pat priimami be papildomo mokesčio, apie jų atvykimą reikėtų informuoti iš anksto.

Ką svarbu žinoti

Šis kupolas yra atviriausias iš visų, esančių poilsiavietėję. Jo durys bei kiemelis yra atsukti į bendrą poilsiavietės teritoriją, netoliese eina takelis, kuris vedą į Mažąjį Kupolą Rytį. Už kelių metrų nuo Didžiojo kupolo yra medžių paunksmė, kur pakabinta pora hamakų, sūpynės, tad jei planuojate ilsėtis su vaikais, mūsų nuomone, tai labai patogu. Kol jūs mėgausitės kava kiemelyje, jūsų vaikai galės žaisti visai netoliese. 

Jei norėtųsi daugiau privatumo ir planuotumėte apsistoti iki 4 asmenų, rekomenduotume rinktis vieną iš mažųjų ten esančių kupolų. Tuo tarpu šis didysis kupolas puiki vieta, jei norisi ilsėtis su draugais arba norisi didesnės erdvės su šeima.

Netoliese taip pat yra ir Jundeliškių hidroelektrinė, kuri veikia, tad girdisi vandens šniokštimas. Mums asmeniškai tai netrukdė, labiau priminė jūros ošimą. Jei esate jautrūs garsams, šniokštimo beveik nesigirgi apsistojus jurtoje arba mažajame kupole Vakarys.

VasaRojuje laukiami ramų poilsį mėgstantys svečiai, čia taikomos ramybės valandos nuo 22 val.

Informacija ir kontaktai

Peržiūrėti informaciją apie nakvynės vietą ir susisiekti su savininkais galite nakvynės vietos aprašymo puslapyje

Plačiau
Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti