Gabijos pirties namas sodyboje DYKROS ETNO RESORT. Mūsų nakvynės patirtis

Į Dykros Etno Resort esantį Gabijos pirties namą išvykome niūraus lapkričio pabaigoje, kai gamta buvo pametusi visas spalvas, o dangus… neįkvepiančios cepelininės spalvos. Kamavo lengvas nerimas, kaip pavyks nuotraukose įamžinti nakvynės patirtį. Ta lapkričio pliurzė nelabai fotogeniška… Bet netikėtai į Žemaitiją atvyko žiema ir viską padengė tirštu sniego sluoksniu. Tad atvykom į visišką žiemos pasaką.

Kaip sekėsi atvykti?

Kai turi mažą, žemą automobiliuką šiek tiek tenka pastudijuoti žemėlapį prieš vykstant į namelį gamtoje. Juk per miškus ir pelkes niekas autostradų netiesa (ir labai gerai), tai reikia įsitikinti pravažiavimo galimybėmis. Nesinorėtų ieškoti kokio ūkininko su traktoriumi ar lipti į medį, kad išssikviestum traliuką (miškuose su mobiliu ryšiu irgi visko būna).

Tauragės rajone, Lukšiškių kaime esantį Dykros Etno Resort rasti buvo labai paprasta. Navigacija puikiai pažįsta vietą ir atvedė be jokių problemų asfaltuotu keliu. Tik paskutiniai keli šimtai metrų buvo žvyrkelis, tačiau įveikiamas net ir mažam, žemam automobiliukui.

O tada mus pasitinka šeimininkė Eglė ir duoda koordinates, kur rasti Gabijos pirties namą.

Automobilį paliekame aikštelėje. Žingsniuojame takučiu per pievą link parodos. Pasikultūrinti neplanavome, bet kai susiklosto tokios sąlygos… negi užsimerksi? Stabtelėjome ir pasižiūrėjome įvairiems vabalams į akis.

Mūsų viešnagės metu Dykros Etno Resort teritorijoje veikė autorinė Eugenijaus Kavaliausko fotografijos paroda „Nuostabus vabalų pasaulis“. Tikriausiai jums taip pat neteko įdėmiai pasižiūrėti skruzdei, bitei ar kitam vabzdžiui į akis. Gyvai greičiausiai to padaryti nepavyks. Bet tokią galimybę suteikia iš Tauragės kilęs makrofotografijos meistras E. Kavaliauskas.

Kuo ypatinga nakvynė arba kodėl verta turėti guminius batus?

Palikę parodą keliaujame vingiuotu miško takeliu tai aukštyn, tai žemyn. Šalia teka upelis. Tad verta žiūrėti po kojomis, kad netyčia neišsimaudytum. Išėję į miško proskyną išvystame Gabijos pirties namą.

Rekomenduoju čia nevykti su išeiginėmis lakierkomis. Apsiaukite tuos batus, su kuriais einate grybauti, vedžioti šunį ar atliekate žemės ūkio darbus. Šlapiuoju metų laiku natūralūs gamtos takeliai tekši, žlegsi ir primena, kad galima slystelėti, jei žioplinėsi.

Gabijos pirties namas stūkso tarp miškų ir pelkynų, jį supa upelis, kuris sutvenktas į terasą skalaujantį tvenkinuką. Ne veltui visa teritorija vadinasi gražiu skalvių genčių žodžiu dykros, reiškiančiu sunkiai įžengiamas arba negyvenamas teritorijas.

O kas yra ta Gabija?

Išskirtinių vietų šeimininkai mėgsta suasmeninti sukurtas poilsio vietas vadindami jas savo, vaikų ar kitų brangių žmonių vardais. Bet šįkart istorija kitokia.

Gabijos pirties namas pavadintas lietuvių ugnies deivės vardu. Ji globojo židinį, kuris senovėje buvo itin svarbus. Namų židiniui buvo ne tik aukojamos aukos, bet juo buvo rūpinamasi tarsi žmogumi. O kas žmogui svarbu? Būti sočiu, nusipraususiu ir gerai išsmiegojusiu.

Ugniai būdavo klojami patalai, t.y., sutvarkomos ir pelenais apgaubiamos žarijos, kad jos neužblėstų. Jeigu šių taisyklių nebuvo paisoma, Gabija galėjo būti kerštinga. Dėl to klodamos patalą moterys kalbėdavo maldas, kad tik deivė nesupyktų ir neuždegtų namų.

Senovėje lietuviai prie židinio palikdavo švaraus vandens, nes buvo manyta, kad ugniai, lygiai taip pat kaip ir žmogui, reikia nusiprausti po dienos darbų. Buvo tikima, kad ugnis turi akis, o jų nuplauti nešvariu vandeniu nevalia – užterši ugnį ir ši mėgins atkeršyti. O jeigu ugnį užteršdavo, lietuviai tuoj pat imdavo ją prausti, t.y. aplieti švariu vandeniu.

Pirtis yra ta vieta, kur ugnis ir vanduo susitinka harmonijoje. Pirtinimosi ritualai šiandien suprantami, kaip kūno ir minčių išvalymas. Būtent tai šeimininkai kviečia patirti atvykus į dykrose esantį Gabijos pirties namą.

Gyventi gamtos ritmu

Gabijos pirties name, kaip ir kituose Dykros Etno Resort nameliuose, išlaikoma ta pati koncepcija – grožėtis gamta ir gyventi jos ritmu. Dėl to langų negaubia užuolaidos.

Vos atvėrus Gabijos vasarnamio duris žvilgsnį iš karto patraukia vitrininiai langai, pro kuriuos atsiveria vaizdas į mišką ir tvenkinį. Didelę vakaro dalį praleidome jaukiai įsitaisę ant sofos ir tiesiog stebėjom už lango siaučiančią pūgą. O ryte norėjosi, kad kavos puodelis taip greitai nesibaigtų – kylanti saulė apsnigtą pamiškę padarė tikra miško pasaka.

Nors namelis apibūdinamas kaip privatus ir atokus, bet mums teko sutikti kaimynus – ryte pasisveikinti atkeliavo dvi stirnos. Jos gerbė mūsų privatumų, tačiau tikrai nebūtumę supykę, jei jos būtų užsukusios į terasą ir pasisvečiavusios ilgiau. Tokioje kaimynystėje gera būti.

Trumpai apie patogumus

Nors Dykros Etno Resort yra apie buvimą arčiau gamtos ir lietuviškų šaknų, čia yra visi modernūs patogumai: karštas vanduo, privatus tualetas, dušas su higienos reikmenimis, rankšluosčiai, virtuvė ir dvi miegamosios zonos.

Kur miegosime?

Gabijos pirties namo svetainėje yra dvigulė sofa-lova. Puiki vieta tiems, kurie pripratę užmigti žiūrėdami filmą – pro vitrininius langus visą parą rodo tiesioginę gamtos transliaciją.

Į pagrindinį miegamąjį patenkame iš svetainės zonos kopetėlėmis. Neslėpsiu, kad jas pamačius galvoje prasisuko mintis „o dieve, kaip aš užlipsiu?“. Teko pažiūrėti aukščio baimei į akis ir įsitikinti, kad nėra taip baisu kaip atrodo iš pradžių. Kopetėlės tvirtos, stabilios ir su turėklu.

Miegamojo zonoje taip pat yra nedidelis langelis, kurio nedengia užuolaidos. Tad rytą pradėti kvies kylanti saulė. Na, bet mes taip ilgai nemiegam – pabudom anksčiau už lapkričio saulę.

Kaip dėl maisto gaminimo?

Prisipažinsim, kad virtuvės spinteles tik padarinėjom ir pašniukštinėjom, kad jums galėtume daugiau papasakoti. Į Dykros Etno Resort atvykom pasisvečiavę pas tėvus. Tai suprantant, kad tėvai vaikų į miško trobelę tikrai neišleis be maisto…

Spintelėse matėm ir keptuvę, ir lėkščių, ir puodelių, ir stiklinių, ir įrankių, ir arbatinuką – visko, ko gali reikėti maisto gamybai bei valgymui. Virtuvėlėje taip pat yra kapsulinis kavos aparatas ir kavos kapsulių.

Lauke matėme apsnigtą grill zoną su kepsnine, o lauko terasoje yra didelis stalas su kėdėmis. Tad esame tikri, kad šiltuoju metų laiku galima atidaryti ir lauko virtuvę.

Virtuvėje šeimininkai mums paliko geriamo vandens, nes iš krano bėgantis vanduo turi specifinį geležies kvapą. Tad vykstant verta pasiimti mėgstamo mineralinio vandens. Juk ir po pirties reikia atstatyti mineralų balansą.

Ką veikti Gabijos pirties name?

Pats pavadinimas išduoda, ko čia vyksta svečiai – pasipirtinti. Bet gi pirtyje visą laiką nebūsi. Ką veikti prieš, po, ar vietoj pirties (gi būna ir taip)? Tai, ką jūs mėgstate.

Viešnagės metu mes leidome laiką viduje. Lapkričio pabaigoje greit temsta, o mes dar papuolėme į pūgą, kurią maloniau stebėti šiltai įsitaisius viduje. Tad mes šiek tiek paskaitėme, pažaidėme stalo žaidimus ir galiausiai kalbėjomės prie arbatos puodelio (ne vieno, jų buvo daugiau).

Bet vasarą rekomenduojame patirti ir mūsų patirtį papildyti šiomis veiklomis:

  • pasnausti arba paskaityti hamake,
  • pasitikti arba palydėti saulę terasoje,
  • atidaryti lauko virtuvę ir išbandyti naujus grill patiekalus,
  • degintis lauko terasoje,
  • žaisti badmintoną ar kitą lauko žaidimą (tik atsargiai, kad kamuolys neatsidurtų tvekinyje ar upelyje, teks bristi),
  • tiesiog stebėti besikeičiančią gamtą – garantuojam, kad gamta pažiūrės į jus atgal (mhm, čia apie stirnas).

Ką svarbu žinoti?

Gabijos pirties name nėra nei televizoriaus, nei bevielio interneto. Mobilusis ryšys yra, tačiau silpnokas. Tad nusiteikite čia važiuoti digital detox’o. Rimtai, kas eina į pirtį su telefonu? Nereikia. Palikite technologijas nuošalyje ir atraskite ryšį su gamta.

Post Scriptum

WowStays.lt komanda Dykros Etno Resort lankosi antrą kartą. Viktorija su Aurimu lankėsi Tauro Troboje 2021-ųjų pavasarį. O aš, Monika, čia atvykau po trijų metų. Tauro troboje nebuvau, bet mačiau, kad jos aplinka tapo gerokai žalesnė, t.y., apsodinta medeliais.

O po savo viešnagės Gabijos pirties name, savaitgalio atostogoms persikėliau į Medeinos klėtį. Ir vienoje, ir kitoje vietoje lankė tas pats jausmas – viskas sukurta taip, kad patirtum privatų buvimą gamtoje.

Šiose dykrose tikrai yra kažkas nepaprasto.

Informacija ir rezervacija

Peržiūrėti informaciją apie nakvynės vietą ir susisiekti su savininkais galite nakvynės vietos aprašymo puslapyje

Plačiau

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei  Pirkti
Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti