fbpx

Poilsis dviems Lietuvoje, kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje

Progų pabūti dviese gali būti įvairių – pirmieji pasimatymai, vestuvių ar draugystės metinės. Tai gali būti ir paprasčiausiai noras kelioms dienoms pakeisti aplinką, atitrūkti nuo kasdienybės. Idėjų poilsiui dviems taip pat gali būti pačių įvairiausių, tad viskas priklauso tik nuo to, kas yra poilsis dviems būtent Jums? Mums poilsis dviems – tai, visų pirma, pabėgimas nuo miesto šurmulio, atitrūkimas nuo rutinos, ramus laikas būnant arčiau gamtos ir žinoma, kokia jauki vietelė, pagal galimybes esanti atokiau nuo aplinkinių. Šį kartą dalinamės savo patirtimi bei idėjomis poilsiui dviems, kai norisi alternatyvos įprastai nakvynei viešbutyje. Tikimės, kad žemiau aprašyta patirtis padės išsirinkti Jūsų išskirtinės nakvynės idėją. Mūsų atrinktų vietelių sąraše pabėgimui dviese rasite savo jaukiausią nakvynę įsimintinam poilsiui dviems. 

Jaukus privatus namelis dviems

Namelis dviems, kaip nakvynės vietos idėja, mūsų vietelių sąraše atsirado, palyginus, neseniai. Tam nemažą įtaką, turbūt, padarė ir tiny house judėjimas, kuris spačiai populiarėja pasaulyje. Judėjimas tendencijas atnešė ir į Lietuvą bei paskatino mažus namelius statyti čia. Verta paminėti, kad šis judėjimas apima ne tik būsto plotą. Jis padeda žmonėms sužinoti apie gyvenimo būdą supaprastinus ir sumažinus vartojimą bei daiktų kiekį, taip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, labiau mėgautis supančia gamta.

Kuo gi ypatingas poilsis dviems, apsistojus mažame namelyje? Tikriausiai, pritarsite mums, kad vien jau mažas pastato plotas, neabejotinai suteikia jaukumo jausmą. Nedidelis namelio plotas, svyruojantis nuo kelių iki keliolikos kvadratinių metrų, rodos, pabrėžia, kad šis namelis, tai jauki vieta būtent dviems. O kur dar labai apgalvotas interjeras, kai viskas tokiame nedideliame plote puikiai pritaikyta komfortiškam poilsiui dviems – optimalus erdvių išplanavimas, laiko bei vidaus baldų parinkimas ir išdėstymas, indų bei įrankių kiekis bei visos kitos detalės. Vis dėlto, ne tik mažas plotas suteikia jaukumo. Ne ką mažiau svarbi ir paties namelio architektūra, kuri neretai sukurta taip, kad mažas namelio plotas nesudarytų per didelio uždarumo jausmo. Vienas labiausiai patinkančių dalykų tokiuose nameliuose asmeniškai mums – tai stogo langai virš lovos, kai atsibudus gali matyti dangų, bei vitrininiai langai, pro kuriuos gera stebėti aplinką, jaukiai įsitaisius namelio viduje.  

Išsirinkti mažą jaukų namelį dviems galite paspaudę šią nuorodą.

Namelis medyje – poilsis dviems arčiau dangaus

Spėjame, kad išgirdę apie nakvynę namelyje medyje, visų pirma, pagalvosite apie pramogą vaikams, bet tikrai ne apie tai, kad tai galėtų būti būtent Jūsų nepamirštamas poilsis dviems. Kaip ir nakvynė mažame namelyje, nakvynė medyje esančiame namelyje neabejotinai suteiks tą mažiems nameliams būdingą jaukumo jausmą, tačiau buvimas įlipus į medį tikrai įgaus savotiško žavesio, o daugeliui tokia nakvynė bus nauji pirmi kartai!

Ar saugu, o kaip gi visi patogumai, tikriausiai norisi sužinoti, mąstant apie tokią nakvynę? Puikiai suprantame Jus, tad apie viską nuo pradžių.

Nors nameliai medžiuose paprastai įrengiami kelių metrų aukštyje, vis dėlto, saugumui skiriamas itin didelis dėmesys. Juk nei vienas architektas nenorėtų, kad ten apsistojusiems kažkas nutiktų. Namelio patogumų įrengimas gali būti labai įvairus. Kai kurių namelių medžiuose viduje rasite lovą su patalyne, staliuką, šalia esančią lauko terasą su kėdėmis ir indų rinkinį ryto kavai. WC gali būti išorėje tame pačiame aukštyje ar nusileidus ant žemės. Dušo juose gali ir nebūti, o apsistoti tinkamiausi jie bus šiltuoju metų laiku, paprastai nuo balandžio iki spalio. Tačiau yra ir tokių namelių medžiuose, kuriuose įrengti visi patogumai. Nakvynė juose savo komfortu prilygs nakvynei Jums įprastame namelyje, tik visa tai – medyje.

Nors nameliai medyje gali būti įvairiame aukštyje, skirtingo dydžio ir su įvairiais juose įrengtais patogumais, tikime, kad Jūsų poilsis dviems bus įsimintinas bet kuriuo atveju. 

Išsirinkti savo jaukiausią namelį medyje galite paspaudę šią nuorodą.

Jūsų viešbutis ant vandens – jachta, dar žinomas kaip poilsis dviems boatcation 

Ar yra tekę lankantis užsienyje stebėti jachtose poilsiaujančius atostogautojus, kurie ten pat apsistoja ir nakvynei? Mums tokia nakvynė visuomet atrodydavo labai romantiška. Prieš kelis metus patys išbandę nakvynę jachtoje, vad. boatcation (angl. žodžių junginys boat + vacation), įspūdžiais džiaugiamės iki šiol. 

Išskirtinumo tokiam poilsiui sutekia, visų pirma, pati jachta. Juk ji, kaip nakvynės vieta, nepanaši į jokią kitą, o kur dar ir lokacija – ant vandens. Nors ir nepanaši į įprastą, bet ši nakvynės vieta dažniausiai turi visus reikiamus patogumus, kad Jūsų poilsis dviems būtų komfortiškas. Jose ne tik įrengtos miegamos vietos, staliukai tiek viduje, tiek išorėje. Yra WC, kai kur ir dušai, taip pat dažnai pasirūpinta ir nedidelėmis viryklėmis, mini šaldyvuvais ir net geriamu vandeniu – kitaip tariant, tikras asmeninis viešbutis ant vandens!

Išskirtinė lokacija suteiks ir išskirtinį poilsį – saulėlydis su vaizdu į kopas bei plačius horizontus virš vandens, romantiška vakarienė ar ryto kava vėjui lengvai glostant plaukus. 

Peržiūrėti daugiau informacijos apie boatcation galite paspaudę šią nuorodą.

Romantiškiems turistams – daugiau nei palapinės arba dar kitaip glamping

Jei esate gamtos mylėtojai ir poilsis dviems, Jums, visų pirma, asocijuojasi su buvimu arčiau gamtos, glamping palapinės kaip tik Jums. Smagu, kad atsiradus pirmiesiems glamping’ams, idėja išpopuliarėjo, o glamorours + camping variantų atsiranda vis įvairesnių ir įdomesnių. 

Palapinė su patogumais, vad. glamping palapinė – tai puikus pasirinkimas, kai norisi, kad poilsis gamtoje būtų suderintas su komfortiška nakvyne. Dieną gamtos ramybe galima mėgautis šalia įrengtoje terasoje, o naktį, patogiai įsitaisius lovoje kaip namie, užsimerkti ir girdėti gamtą.

Jurta – šiek tiek Vidurio Azijos Lietuvoje. Nors jurta yra kilnojamas statinys ir savo išvaizda panaši į palapinę, vis dėlto ją galima įrengti taip, kad apsistoti galėsite visus metus, net ir žiemą. Apvali jurtos forma ne veltui – tokiu būdu ji mažiau priešinasi vėjui. Nakvynė jurtoje savo komfortu primins mažą namelį, o jausmu – stovyklavimą Lietuvoje su Vidurio Azijos dvasia.

Nakvynė kupole su tūkstančiu žvaigždžių danguje. Pagalvojus apie nakvynę kupole, galvoje iš karto iškyla vaizdai, kur dykumose esančiose palapinėse pas beduinus nakvynės apsistoja keliautojai. Naktį jie pakelia akis į viršų ir grožisi žvaigždėtu dangumi. Tikra romantika, kuria nuo šiol galima mėgautis ir nekeliaujant į kitą pasaulio kraštą.

Palapinė medyje – taip, perskaitėte teisingai! Nakvynė palapinėje, įrengtoje medyje, abejingų nepaliks. Privatumas, romantika ir nuostabūs saulėlydžiai – garantuoti.

Išsirinkti savo glampingo idėją galite paspaudę šią nuorodą.

Jauki moderni sodyba su kubilo ar pirties malonumais

Džiaugiamės, kad pastaruoju metu nakvynė sodyboje įgauna daugiau nei tik vakarėlių prie užstalės dvasią ir tampa puikus pasirinkimas ieškant idėjų ramiam bei jaukiam poilsiui dviems. Išbandę nakvynę įvairiose sodybose, supratome, kad jaukumo jausmą sukurti net ir didesnėje erdvėje gali detalių visuma – modernus pastato įrengimas, židinio ar krosnelės šiluma, vonios kambarys su vonia ar asmeninis kubilas terasoje. Didžiausias tokios nakvynės privalumas asmeniškai mums – tai namų jausmas, kurį sukuria erdvių išplanavimas, bet kartu ir mini atostogų dvasia, kai gali atsipalaiduoti tik tau skirtame kubile ar pirtyje.

Poilsis dviems sodyboje, be abejonės yra vienas iš išskirtinės nakvynės būdų, kurį rekomenduojame ir Jums.

Išsirinkti sodybą savo jaukiam poilsiui galite paspaudę šią nuorodą.

Išbandę nakvynę viešbučiuose, mažuose nameliuose, sodybose, glamping palapinėse ir ne tik, džiaugiamės, kad poilsis dviems tampa vis įvairesnis, o nakvynės vietų pasirinkimas vis įdomesnis. Linkime ir Jums atrasti, išbandyti naujas nakvynės vietas bei sukaupti naujų išskirtinio poilsio dviems patirčių.

Parašykite komentarą