Kupolas miške. Mūsų nakvynės patirtis „Mėmės rago” kupole

Kupolas miške dažnam asocijuojasi su poilsiu gamtoje vasarą, kai šilta, o stovyklavimas – dažna savaitgalio pramoga. Bet ar kada pagalvotumėte, kad stovyklavimas gali tęstis ilgiau, nei tik tris vasaros mėnesius? Šiemet stovyklavimo sezoną pradėję gegužės mėnesį, džiaugiamės, kad galėjome juo mėgautis net iki spalio, o tai yra net pusė metų! Apie tai, kaip mums sekėsi stovyklauti rudenį, dalinamės įraše žemiau.

Kuo ypatinga nakvynė kupole miške

Jei kada svarstėte, ar įmanoma stovyklauti ištisus metus, Mėmės rago kupolo šeimininkė Eglė kviečia į svečius kad viską išbandytumėte patys. Mūsų nakvynės metu diena buvo giedra, tad nuo saulės maloniai įšilusiame kupole jautėmės lyg lauke būtų vasara. Vakare, atvėsus orui, užsikūrėme viduje esančią krosnelę ir dar kelias valandas smagiai šnekučiavomės, jaukiai susėdę šalia jos. Pro skaidriąją kupolo dalį matėme danguje žvaigždes, o ryte pasitikome pirmuosius saulės spindulius.

Kupolas miške, tad kaip gi visi patogumai

Asalnų stovyklavietėje lankėmės jau antrą kartą, tad žinojome, kad dušo joje nėra, o WC yra lauke. Vieną kitą dieną be dušo pabūti mums nėra problema, o lauko WC yra už kelių metrų nuo kupolo, tvarkingas, uždaras, tad juo naudotis komfortiška. Šiltuoju metu maudynėms šalia yra Asalnų ežeras, o vėsesniu metu, komfortį lygį rekomenduojame įsivertinti individualiai.
Kadangi kupolas miške yra gerai apšiltintas, viduje yra krosnelė, o miegojome dvigulėje lovoje su šilta pūkine antklode, išsimiegojome puikiai ir visai nebuvo šalta.

Kaip dėl maisto gaminimo

Bendroje stovyklavietės teritorijoje yra lauko virtuvėlė, kurioje rasite iešmus, groteles, keptuves, puodus, įrankius bei kitus valgymo ir gaminimo indus. Vakare šalia kupolo užsikūrėme laužą ir net pasigaminome vakarienę kepsninėje. Ir nors jau buvo tamsu, vis tiek vakarieniavome lauke, šalia laužo. Buvo taip gera ir jauku, kad beplepant ir vis pakurstant laužą, pralėkė dar kelios valandos.
Pusryčiams šį kartą buvo sumuštiniai. Lauko virtuvėlėje esančia dujine virykle pasinaudojome kavos bei arbatos virimui ir užkaisti vandenį indams plauti (vis dėlto, čia juk stovyklavimas :)).

Ką veikti kupole miške

Šis kupolas miške buvo išties išskirtinė nakvynės patirtis nuostabiame Aukštaitijos Nacionaliniame Parke:

  • Vakarojome prie laužo;
  • Gaminome vakarienę kepsninėje;
  • Mėgavomės saulės šiluma pro skaidrią kupolo dalį ir grožėjomės mus supančia gamta;
  • Išmėginome kubilą (jis yra bendroje stovyklavietės teritorijoje, taip pat, ten yra ir pirtis ant ežero kranto);
  • Vaikščiojome po mišką;
  • Svajojome ant lieptelio netoliese;
  • Grožėjomės Asalnų ežero vaizdais ir kalbėjome, kaip smagu čia būtų maudytis vasarą

Vaikai ir augintiniai

Kupole yra dvigulė lova, o papildomai ant žemės galima pasitiesti dar vieną čiužinį. Idealiausia ši vieta yra poroms, bet tikrai tilptų ir dar vienas vaikas. Tiesa, kadangi WC yra lauke, tai irgi reikėtų įsivertinti individualiai. Bendroje stovyklavietės teritorijoje yra ežeras su patogiu krantu. Ežere yra lieptelis, galima plaukioti valtimi, taip pat yra nedidelė smėlio dėžė, aplinkui miškas. Jei esate gamtą ir stovyklavimą mėgstanti šeima, nakvynė kupole Jūsų vaikui turėtų būti įsimintinas nuotykis.

Poilsiauti gali ir tvarkingi gyvūnai.

Ką svarbu žinoti

Kupolas miške vadinasi “Mėmės rago” kupolas ir yra Asalnų stovyklavietės teritorijoje, o netoliese yra ir dar vienas “Asalnų” kupolas. Šie du kupolai dalinasi vienu lauko WC, kuris yra tvarkingas ir prižiūrimas. Nors kupolai ir netoli vienas kito, tačiau skaidžioji jo dalis pasukta nuo stovyklavietės, tad privatumo netrūksta. Taip pat, jei pageidaujate užsisakyti pirtį ar kubilą, jie yra bendroje stovyklavietės teritorijoje, už kelių šimtų metrų nuo kupolo.
Stovyklavietėje laukiami ramų ir tvarkingą poilsį gamtoje mėgstantys svečiai.

Informacija ir kontaktai

Peržiūrėti informaciją apie nakvynės vietą ir susisiekti su savininkais galite nakvynės vietos aprašymo puslapyje

Plačiau
Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti