Autentiška sodyba su pirtimi Barbaripolis. Mūsų nakvynės patirtis

Autentiška sodyba su pirtimi ir renovuota autentiška krosnimi viduje iš karto patraukė mūsų akį, vos apie ją sužinojus. Buvo labai smalsu ne tik pamatyti, bet ir išbandyti gaminimą krosnyje bei pasidžiaugti gamtos ramybe, apsistojus sodyboje Barbaripolis.

Kuo ypatinga nakvynė

Atvykus į Barbaripolį, mus pasitiko sodybos šeimininkas Andrius, kuris papasakojo, kad namui yra apie 100 metų, o netoliese esančiai pirtelei – apie 60 metų. Užėję į namo vidų, negalėjome nustoti aikčioti, kaip jauku ir gera, kaip viskas moderniai renovuota, bet kartu jaučiasi ir autentiška namo dvasia. Šeimininkas taip pat pasakojo, kad name esančią krosnį pasiryžo renovuoti, įkvėptas vienų pirmųjų lankytojų. Tiesa, kadangi tokie statiniai šiais laikais praktiškai nebestatomi, buvo nelengva rasti meistrus, turinčius tinkamus įgūdžius. Vis dėlto, keli mėnesiai kantraus darbo ir šiek tiek užsispyrimo davė rezultatą. Kai lankėmės Barbaripolyje, oras buvo vėsus ir apniukęs, tad ši sodyba su pirtimi buvo kaip tik ta vieta, kur tokiu oru ir norėjosi būti. Iškūrenta krosnis ne tik sušildė, bet ir buvo vieta, prie kurios, tikriausiai, praleidome daugiausia laiko.

Kaip gi visi patogumai

Ši sodyba su pirtimi yra puikus pavyzdys, kaip šeimininkams pavyko atrasti pusiausvyrą tarp autentikos ir komforto. Pagrindiniame name įrengti du atskiri miegamieji – vienas su dvigule lova, o kitas su dviem viengulėmis lovomis Jūsų atžaloms. Taip pat įrengta ir svetainė bei atskiras valgomasis su stiklinėmis durimis, pro kurias atsiveria vaizdas į mišką. WC bei dušas taip pat įrengti namo viduje, pasirūpinta ir rankšluosčiais bei higienos reikmenimis.

Kaip dėl maisto gaminimo

Maisto gaminimas Barbaripolyje buvo išties unikali patirtis! Vos pamačius krosnį, norėjosi išmėginti gaminimą joje. Visų pirmą, išsikepėme obuolių, ant kurių užpylus naminės granolos, išėjo puikus improvizuotas obuolių pyragas. Vakarienę taip pat nusprendėme gaminti krosnyje. Žongliravome žarstekliais, Aurimas prižiūrėjo ugnį, buvo tikras komandinis darbas, kurio rezultatas – skani vakarienė ir puiki nuotaika.
Jei norisi gaminti įprastu būdu, ši sodyba su pirtimi renovuota moderniai. Name yra elektrinė kaitlentė, mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys, taip pat visi indai bei įrankiai patogiam gaminimui. Šalia namo yra ir autentiška renovuota laiko virtuvė. Kaip patogu vasarą pro viruvės langą stebėti po pievą lakstančius mažuosius ir nesijaudinti, jei panorėję užkąsti, jie basi ir gal purvini įbėgs į vidų. Sodyboje taip pat yra ir pavėsinė, kurioje įrengtas lauko grilius, stalas bei suolai. Beje, vos nepamiršome ir Kamado bono kepsninės, kuri irgi yra sodyboje. Belieka pasirinkti mėgiamiausią gaminimo būdą ir mėgautis atostogomis moderniame kaime!

Ką veikti

Ši autentiška sodyba su pirtimi yra ta vieta, kur nuobodu nebus nei mažiems, nei dideliems.

  • Mėgaukitės ramiu poilsiu miško apsuptyje;
  • Išmėginkite gaminimą autentiškoje krosnyje;
  • Atsipalaiduokite kubile arba išbandykite pirties ritualą autentiškoje pirtyje;
  • Žaiskite įvairius lauko žaidimus su savo mažaisiais. Sodyboje yra futbolo vartai, krepšinio lankas, laipynės ir dar daug kitų lauko pramogų;
  • Surenkite šeimos stalo žaidimų vakarą jaukioje svetainėje šalia krosnies;
  • Pasivaikščiokite mišku arba susipažinkite su apylinkėmis dviračiais;
  • Išbandykite Basakojų taką netoliese esančioje Survilų sodyboje;

Vaikai ir augintiniai

Jei būčiau vaikas, norėčiau, kad ši sodyba su pirtimi būtų mano senelių kaimas! Įsivaizduokite, atskiras kambarys su dviaukšte lova, stalo žaidimai ir net kompiuteris su žaidimais. Tiesa, manau, daugiausia laiko praleisčiau kieme – juk ten tiek daug veiklos. Didžiulis tinklas, ant kurio galėčiau tilpti net ir su tėvais; futbolo vartai; krepšinio lankas; kalnelis, nuo kurio žiemą galima smagiai leistis rogutėmis ir dar daug kitų veiklų gamtos apsuptyje.

Barbaripolis atviras tvarkingiems vidutinio dydžio augintiniams.

Ką svarbu žinoti

Sodyba su pirtimi Barbaripolis yra autentiškas šeimos renovuotas namas, turintis beveik 100 metų istoriją. Šeimininkai kviečia į svečius tuos, kurie vertina ramų poilsį. Sodyba yra miško apsuptyje, netoliese gyvena ramūs kaimynai.

Panašūs nameliai

Daugiau panašių namelių rasite šiame puslapyje

Plačiau
Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti