Atokus namelis “Iš civilizacijos į gamtą”. Mūsų nakvynės patirtis

Atokus namelis, kuris dar ir vadinasi “Iš civilizacijos į gamtą”. Jei ir Jums skamba kaip visiško pabėgimo nuo pasaulio planas, esate teisūs. Kaip išduoda namelio pavadinimas, pabėgimas tikrai garantuotas. Pabėgti iš civilizacijos į gamtą vėlyvą rudenį nusprendėme ir mes, o šiandien dalinamės savo nakvynės patirtimi ir jaukios pažinties metu išgirsta namelio atsiradimo istorija.

Kuo ypatinga nakvynė atokiame namelyje

Visų pirma, aplinkui nėra nei vieno kaimyno, tad būsite visiškai vieni, apsupti miško su šalia čiurlenančio upelio ir gamtos garsais. Antra – šis atokus namelis yra “Off-grid” tipo, t.y. gyvenimo būdas, kai pastatas nėra prijungtas prie elektros, vandens ar kitų tinklų.
Idėja pastatyti tokio tipo namelį šeimininkei kilo žingsniuojant Šv. Jokubo keliu. Matydama ir jausdama tiek gamtos aplinkui, ji norėjo ir kitiems padėti pajusti gamtos teikiamą ramybę. Mintis vis sukosi galvoje, tad į idėjos įgyvendinimą buvo įtraukta visa šeima. Žemė, kurioje stovi namelis, priklauso šeimininkės Ingridos tėvams. Namelį savo rankomis pastatė ir įrengė Ingridos vyras. Namelio interjero detalės buvo derintos su abiem Ingridos vaikais, o nuomos ir bendravimo su klientais klausimais šiandien pilnu pajėgumu šeimininkei padeda jos dukra.
Galima drąsiai teigti, kad atokus namelis “Iš civilizacijos į gamtą” yra puikus šeimyninio projekto pavyzdys.
Nakvynė “Off-grid” namelyje leis ne tik pilnai atitrūkti nuo civilizacijos, bet ir suteiks progą patirti šiek tiek laukinį nuotykį. Pasiruošę? :)

Atokus namelis, o dar ir “Off-grid”, tad kaip gi visi patogumai?

Namelis “Iš civilizacijos į gamtą” yra sudarytas iš trijų dalių. Vienoje įrengta svetainė su sofa-lova, kitoje miegamasis su dviem dvigulėmis lovomis, o trečioje – pirtis su priešpirčiu. Nors namelio dalys tarpusavyje yra sujungtos, bet kiekviena jų turi atskirus įėjimus, tad vaikščioti tarp jų reikia pro lauką. Toks sprendimas buvo sąmoningas. Jei kuris šeimos narys atsikels anksčiau, jis netrukdys tiems, kurie dar nori pamiegoti. Visos patalpos šildomos krosnelėmis.

Tvarkingas bio WC yra, bet įėjimas iš lauko pusės. Ar tai mums sukėlė nepatogumų? Tikrai ne, bet čia kiekvieno asmeninis reikalas, tad prieš vykstant reikėtų įsivertinti individualiai.
Dušo namelyje nėra, bet juk yra pirtis ir kubilas! Pirtis buvo mūsų vakaro didžiausia pramoga. Kas geriau padeda sušilti žiemos vakarais nei pirtis ar kubilas?

Klausite, ar yra elektra. Atsakome – ir taip, ir ne. Nors temo anksti (lankėmės lapkričio pabaigoje), elektros neprireikė. Apšvietimo pakako nuo žvakių, degančių fakelių šalia kubilo ir kalėdinių lempučių. O kaip gi jos degė? Netoli namelio yra generatorius, tad prireikus, elektra yra.

Tikriausiai, nenustebinsime ir faktu, kad namelyje nėra WiFi. Tiesą sakant, net ir mobilusis ryšys beveik neveikia, o norint paskambinti, reikia palipėti ant kalno (išbandyta asmeniškai :)).

Kaip dėl maisto gaminimo

Kaip mes apsidžiaugėme, kai šeimininkė pasiūlė išbandyti iš anksto užsakomą maisto rinkinį iš “Šatrijos legendos”! Atvykę pavakariams iš karto radome šaltų užkandžių, vakarienei buvo suruoštas rinkinys, kurį išsikepėme grill kepsninėje lauke, o pusryčiams – sumuštiniai su daržovėmis. Beliko tik išsivirti kavos ar arbatos. Buvo ne tik itin patogu, bet ir labai skanu.
Gaminti, žinoma, galima ir patiems. Namelyje yra dujinė viryklė, indai bei įrankiai. Lauke paruošta kepsninė su malkomis bei grotelės. Namelyje taip pat yra ir geriamo vandens, kavos bei arbatos. Mūsų apsilankymo metu šaldytuvo nebuvo, bet šeimininkė minėjo apie planus jį įrengti. Tiesa, indus reikės plauti lauke, tam galima panaudoti pirtyje sušilusį vandenį. Kaip ir minėjome, bus šiek tiek laukinis nuotykis :)

Ką veikti atokiame namelyje

Nors lankėmės lapkričio pabaigoje, kai nosies į lauką kišti nelabai norisi, veiklos netrūko. Belieka tik įsivaizduoti, kaip gera čia šiltuoju metų laiku ir kaip gražu žiemą, kai viskas balta. Atokus namelis “Iš civilizacijos į gamtą” puikiai tinka:

  • Pailsėti nuo skubėjimo ir interneto;
  • Ramiai mėgautis gamta namelio terasoje arba terasoje šalia upelio;
  • Atsipalaiduoti pirtyje ar kubile, o po to atsivėsinti šalia tekančiame Virvytės upelyje;
  • Leisti laiką gamtoje su knyga ar stalo žaidimais;
  • Surengti pikniką gamtoje, grilinti kepsninėje.

Vaikai ir augintiniai

Namelyje yra iš viso šešios miegamos vietos. Dvi dvigulės lovos yra miegamojo erdvėje, viena sofa-lova svetainėje, tad vietos užteks visai šeimai. Specialių pramogų vaikams šiame atokiame namelyje nėra įrengta, bet yra stalo žaidimų. Namelis yra ant upelio kranto, šalia jo yra irengta terasa su kubilu ir laipteliai nulipti į upę. Specialių atitvėrimų terasoje nėra. Taip pat, reikėtų nepamiršti, kad įėjimas į tvarkingą lauko WC yra iš lauko pusės.

Priimami ir tvarkingi išauklėti augintiniai.

Ką svarbu žinoti

Nepamirškite, kad namelis yra “Off-grid” tipo – jame nėra vandens, elektra yra iš dalies, o įėjimas į tvarkingą lauko bio WC yra iš lauko.
Namelyje laukiami mėgstantys ramų poilsį gamtoje ir nebijantys šiek tiek laukinių nuotykių.

Informacija ir kontaktai

Peržiūrėti informaciją apie nakvynės vietą ir susisiekti su savininkais galite nakvynės vietos aprašymo puslapyje

Plačiau
Reklama

Kolekcionuokite ne daiktus, o patirtis! Įsigykite WowStays dovanų kuponą išskirtinei nakvynei Pirkti